"Już Cię nie kocham". Co się dzieje z ludźmi, którzy zostali porzuceni? - KOBUS - Obserwuję, opowiadam.
Kategorie:

Łatwo jest się rozstać, kiedy oboje tego chcemy, ale o wiele trudniej jest przestać kochać, gdy zostało się porzuconym.  

„Już Cię nie kocham”, boli równie mocno jak zdrada, a może i zadaje jeszcze głębsze rany? Bo nie pozostawia nadziei, ani szansy, że uda się jeszcze cokolwiek naprawić? Nie da się zmusić człowieka do miłości… nie da też przejść się do normalności, gdy w jednej chwili, ktoś decyduje, że wszystko już skończone - choć w naszym sercu nic się przecież nie zmieniło. Cierpimy, tęsknimy i umieramy z miłości, której dla nas zabrakło. Nawet składamy ręce do modlitwy prosząc Boga o każdą złą chwile, bo mamy nadzieję, że wraz z nią wróci choćby ta najmniejsza, dobra, która pozwoli być nam dalej razem.

Porzucenie człowieka, który wciąż kocha to największa zbrodnia jaką można mu wyrządzić. Najgorsza, gdy niegdyś utwierdzało go się w poczuciu, że uczucia są prawdziwe i nic mu nie grozi. Najgorsza, gdy przychodziło mówić pięknie o miłości, w którą nie do końca się wierzyło. Najgorsza, gdy trzymało się go za rękę, patrzeć głęboko w oczy, dotykając najintymniejszych zakamarków jego ciała, przytulając, gdy to wszystko nie miało większego znaczenia…

Niektórym się wydaje, że człowiek porzucony przepłacze kilka nocy i stanie na nogi. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza, gdy osoba, którą się najbardziej na świecie kocha, już pociesza się kimś nowym, rzekomo lepszym, bardziej wystarczalnym. Dla kogoś to tylko „już Cię nie kocham”, „odchodzę” a dla osoby porzuconej koniec doczesnego życia, które znała. W tej nowej, przykrej rzeczywistości trudno będzie znów zaufać. Trudno będzie wejść w nową relację i się zakochać (przestać kochać), gdyż strach przed kolejnym rozczarowaniem naznacza na całe życie.

Jeśli już na starcie wiesz, że nic z tego nie będzie, nie brnij w to, bo spierdolisz komuś życie. Zbyt wiele osób używa słów, wagi której kompletnie nie rozumie. „Kocham Cię” to nie jest coś co można usprawiedliwić głupim uśmiechem i stwierdzeniem „pomyliłem się”. Takie kompletnie niedojrzałe i egoistyczne zachowanie potrafi spierdolić, a nawet i odebrać komuś życie.


Pozostałe 80% treści
dostępne jest tylko dla patronów
Zostań patronem

Treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, proszę poniżej wprowadzić hasło:

Dlaczego patronat to dobry pomysł?
Powróć do artykułów

Książki
sklep. pankobus. pl